Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Johimbina – najlepszy afrodyzjak?

Zobacz artykuły na temat:kobietajedzenieimpotencjalibidosekssuplementy
Johimbina znana jest jako afrodyzjak od wieków. Zwiększa libido, poprawia sprawność seksualną, wzmacnia orgazm – czego chcieć więcej? Jak dzięki johimbinie można zwiększyć ochotę na seks. Czy zasługuje ona na miano najlepszego afrodyzjaku?

Naukowcy planują zagłodzić raka prostaty. Zabiorą mu leucynę - główny składnik pokarmowy komórek nowotworowych w raku gruczołu krokowego./ fot. Fotolia

Johimbina jako afrodyzjak wzmaga pożądanie, pozytywnie wpływa na nastrój, podnosi libido oraz wzmaga odczuwanie bodźców dotykowych/fot. Fotolia

Johimbina jest naturalną substancją o budowie alkaloidu, która otrzymywana jest z kory drzewa Pausinystalia johimbe, czyli johimby lekarskiej. Drzewo to rośnie na terenie Afryki, głównie Nigerii, Kamerunu, Gabonu oraz Konga. Właściwości pobudzające johimbiny wykorzystywane były początkowo podczas rytuałów plemiennych, jednak już pod koniec XIX wieku, zaczęto izolować ten związek i prowadzić nad nim pierwsze badania kliniczne. Dziś możemy stosować johimbinę nie tylko jako afrodyzjak, lecz także jako substancję leczniczą.

Jak działa johimbina?

Johimbina wpływa na receptory układu nerwowego, znajdujące się w naszym organizmie. Jest antagonistą receptorów alfa-2-adrenergicznych, przez co prowadzi do wzrostu stężenia noradrenaliny (norepinefryny) i adrenaliny (epinefryny) – hormonów wydzielanych przez rdzeń i korę nadnerczy. Działanie to sprzyja rozkurczowi i rozszerzaniu się naczyń, a co za tym idzie, powoduje lepsze ukrwienie narządów płciowych.

Dla kogo johimbina?

Johimbina jako afrodyzjak wzmaga pożądanie, pozytywnie wpływa na nastrój, podnosi libido oraz wzmaga odczuwanie bodźców dotykowych. Pozwala leczyć również dysfunkcje seksualne u kobiet i mężczyzn, takie jak oziębłość płciową lub obniżenie sprawności seksualnej, spowodowanej stosowaniem leków antydepresyjnych. Działanie johimbiny wykorzystuje się także w zaburzeniach erekcji u mężczyzn a także przy braku orgazmu.

Zobacz też: Orgazm doskonały

Johimbina może być także lekiem na wiele innych schorzeń. W psychiatrii stosowana jest jako środek do usuwania stresu psychicznego, a jej działanie obniżające ciśnienie krwi wykorzystywane jest przy zaburzeniach autonomicznego układu nerwowego.

Objawy niepożądane i przeciwwskazania

Johimbina powodować może nudności, bóle i zawroty głowy, a nawet halucynacje, dlatego jej stosowanie zawsze należy skonsultować z lekarzem, nawet gdy preparat johimbiny zakupiony został w sklepie zielarskim. Ze względu na liczne zanieczyszczenia preparatów zawierających johimbinę, należy korzystać ze sprawdzonych źródeł także w  sprzedaży wysyłkowej.

Ze stosowania johimbiny powinny zrezygnować osoby z chorobami serca, tarczycy, nadciśnieniem oraz kobiety w ciąży i karmiące. Przeciwwskazaniem może być także choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Co więcej, johimbina może wchodzić w interakcje z niektórymi składnikami żywności, takimi jak tyramina czy aminokwasy tyrozyna i fenyloalanina. Do produktów, które zawierają szczególnie duże ilości tyraminy należą: sery, wino, ryby, mięso czerwone i wątroba, słodycze zawierające czekoladę, a także niektóre owoce (pomarańcze, figi, rodzynki i awokado). Stosując johimbinę, powinniśmy unikać ich spożywania.

Johimbiny nie należy przyjmować także z lekami zawierającymi efedrynę. Są to głównie leki na stosowany podczas przeziębienia lub grypy, sprzedawane bez recepty.

Zobacz też: Seks od kuchni - co jeść, a czego nie jeść przed seksem?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jak i gdzie bezpiecznie kupować suplementy?

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 8
dodano: 20:10 2016-02-15 przez: ~gość (194.181.*.*)
jak jochambina wpływa na niedoczynność tarczycy?
dodano: 14:10 2015-07-13 przez: ~aska (95.154.*.*)
A dla mnie najlepszym afrodyzjakiem są feromony. Odkąd zaczęłam ich uzywać ( zamawiałam na pherowin.pl) zauważyłam że cieszę się znacznie większym powodzeniem, co dodaje uroku mojemu obecnemu związkowi. Faceci się za mną oglądają, mój jest trochę zazdrosny dzięki czemu coraz bardziej się stara:)
dodano: 06:05 2015-05-17 przez: ~gość (83.26.*.*)
~koronka napisal(a): My z mężem jakiś czas temu przetestowaliśmy nowy afrodyzjak na rynku : Sex Elixir. Nawet nie wiedziałam jak potrafi na mnie działać . Zamówiliśmy go po wielu pozytywnych opiniach innych w sieci (kupowaliśmy tutaj: http://sexelixir.pl/#start ) . Mąż użył kropelek do mojego napoju tak abym nie wiedziała (tak własnie się umówiliśmy). Dawno już nie miałam takiej ochot na seks - no może na początku związku. Polecam jednak na specjalne okazje takie jak na przykład rocznica.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter