Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Oglądactwo i wąchactwo – zaburzenia preferencji seksualnych

Zobacz artykuły na temat:wychowaniesekspsychika
Czy zapach drugiej osoby, także ten nieprzyjemny, może być podniecający, a widok rozbierającego się człowieka zastępować seks? Jeśli tak, mamy do czynienia z wąchactwem i oglądactwem – zaburzeniami preferencji seksualnych. Jak je rozpoznać i leczyć?

Podglądactwo/fot. Fotolia

Podglądactwo/fot. Fotolia

Czym jest wąchactwo?

Wąchactwo jest zaburzeniem polegającym na odczuwaniu podniecenia spowodowanego wąchaniem wydzielin innych osób. Zaburzenie to dotyczy zarówno osób, z którymi łączy zaburzoną osobę więź emocjonalna, jak i osób zupełnie obcych.

Najczęściej podniecenie pojawia się przy wąchaniu używanej bielizny, rajstop, pończoch, ale może wystąpić także pod wpływem zapachu perfum czy potu.

Podnieca mnie zapach perfum mojego męża – czy to już wąchactwo?

Zaburzenie preferencji seksualnych – w tym przypadku związanych z wąchaniem – występuje wtedy, kiedy wąchactwo zupełnie zastępuje życie intymne z drugą osobą lub jest formą dominującą. W momencie, kiedy osoba nie jest w stanie osiągnąć satysfakcji seksualnej bez aktów wąchania, mówimy o zaburzeniu.

Czym jest oglądactwo?

Oglądactwo, obecnie zwane też voyeuryzmem, jest zaburzeniem preferencji seksualnych polegającym na podglądaniu osób w sytuacjach intymnych – zarówno podczas zbliżenia, jak i na przykład rozbierania się – i masturbowaniu się w tym czasie.

Zobacz też: Wyznania prostytutek


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 1
dodano: 21:46 2014-10-01 przez: karamba123 (178.36.*.*)
to tak jakby walczyć z każdym fetyszem..dziwne.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter